Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia"

NIP 712-015-74-75, REGON 430002530, KRS 0000072694

www.misericordia.org.pl e-mail: stowarzyszenie@misericordia.org.pl,

ul. Abramowicka 2, 20-442 Lublin, tel./fax 0817444733

Bank PEKAO S.A. odział II ul. Zimowa 5 Lublin

45 1240 2496 1111 0010 1330 7506 - Stowarzyszenie

Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Od 16 lat organizuje różne formy pomocy dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi. Są to min: Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Abramowickiej 2, gdzie prowadzona jest codziennie rehabilitacyjne dla 60 osób z zaburzeniami psychicznymi, Ośrodek Adaptacyjny przy ul. Zdrowej 14, gdzie mieszka 16 osób z zaburzeniami psychicznymi i trudną sytuacją mieszkaniową, Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 35 osób z zaburzeniami psychicznymi przy ul. Głuskiej 138, Klub Pacjenta gdzie codziennie przychodzi kilkadziesiąt chorych osób. Stowarzyszanie cyklicznie organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dorosłych i dzieci z zaburzeniami psychicznymi, spotkania integracyjne, konkursy, konferencje i szkolenia oraz współpracuje z wolontariuszami.

Prezes Ks. Prałat Tadeusz Pajurek

Skarbnik Lucyna Białkowska - Ceglarz

~*~

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Wydział Pomocy "CORDA" Jednostka Organizacyjna Kościoła Rektoralnego pw. Św. Judy Tadeusza

KRS 0000204232, NIP 9462468707

20-440 Lublin, ul. Abramowicka 2, tel. 081 744-47-33

Bank Pekao SA II O/Lublin, Konto-63 1241 2496 1111 0010 1290 5020

Wydział Pomocy "CORDA" stanowi wewnętrzną jednostkę organizacyjną Kościoła Rektoralnego, został powołany na mocy dekretu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Józefa Życińskiego, z dnia 10 marca 2004r.

Cele dla których został utworzony to:

1. Niesienie pomocy bezdomnym i bezrobotnym.

2. Pomoc chorym w tym chorym psychicznie.

3. Niesienie pomocy ofiarom gwałtów, narkomanom, alkoholikom, oraz wszystkim ludziom potrzebującym pomocy.

4. Kształtowanie chrześcijańskiej wrażliwości wobec problemów człowieka i społeczności ludzkiej zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.

5. Wspieranie działalności charytatywni- opiekuńczej, oświatowo- wychowawczej, naukowej, kulturalnej, kultu religijnego, budownictwa sakralnego i konserwacji zabytków.

Z inicjatywy Wydziału w 2007 roku organizowane były pielgrzymki dla ministrantów do Zamościa, paczki świąteczne dzieciom na oddziałach szpitala, paczki świąteczne dla bezdomnych, corocznie organizowana jest Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących pomocy z udziałem biskupa. Z zebranych pieniędzy wyposażane są kąciki zabaw i klasy oddziałów dziecięcych szpitala. W 2007 roku wydział służył pomocą biura i pomocą techniczną przy renowacji błogosławionego Św.obrazu Św.Antoniego w Gródku Podolskim na Ukrainie, mieście zamieszkałym przez 70% Polaków. W planach jest też pomoc Szkole Polskiej prowadzonej w tym mieście i Seminarium Duchownemu jedynemu na zachodzie Ukrainy a założonemu przez polskich księży, gdzie większość wykładowców to polscy księża.

Wydział pomocy "CORDA" jest organizacją pożytku publicznego nie posiadająca osobowości prawnej i nie prowadząca działalności gospodarczej, dla której można przekazywać 1 % podatku dochodowego składając zeznanie roczne do urzędu skarbowego.

Aby przekazać 1% podatku należy: wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę i numer KRS organizacji. Organizacja jest umieszczona w ogólnopolskim wykazie organizacji pożytku publicznego.